ArtVilnius’22 – šiuolaikinio meno mugė, po vienu stogu suvienijanti daugiau nei 65 galerijas iš 20 skirtingų šalių. Šiais metais renginys atsiliepia į globalaus pasaulio problemas, tad pagrindine tema tapo ekologija, o išskirtine viešnia – Ukraina. THE ROOM galerija pristatė Eglės Gineitytės, Ievos Mediodos ir Luko Marciulevičiaus tapybos darbus.

Ievos Mediodos triptikas „Jei tavęs čia nėra, tai tavęs nėra visai“ atskleidžia jautrų jos santykį su Lukiškių kalėjimo erdve ir jos istorija. Tapytojai įsiminė kalinio cėlės lubos, aplipintos popierinėmis žvaigdutėmis, šv. Marijos su kūdikiu paveikslėlis ant dėžės laiškams ir galiausiai kieme užbrauktas sakinys, tapęs triptiko pavadinimu.

Tuo tarpu Luko Marciulevičiaus paveikslų ciklas „SYRUP“ traukia akį ryškiomis spalvomis ir dinamiškomis linijomis. Tapytojas paveikslus sukūrė besilankydams Andalūzijos regione, Ispanijoje, kur skurdžioje gamtoje kiekvienas gautas lašas kruopščiai surenkamas. Šio sunkaus darbo rezultatas – ryškiai pražydusios gėlės, taip traukusios menininko akį.

Dalį šių darbų galite išvysti THE ROOM galerijoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *